שיתוק מוחין- תסמונת דאון

שיתוק מוחין או תסמונת דאון הינן ליקויים מוחיים קשים אשר חלק מהם נגרם עקב רשלנות רפואית בזמן ההריון או הלידה.

בארה"ב ישנה סערה סביב הצעת חוק המנסה להסדיר נושאים אלו באופן שייקל עם ההורים לקבל פיצוי אם לבנם יש שיתוק מוחין, תסמונת דאון או מומים אחרים. אם רופאים פנו נגד החקיקה, זה יהיה אבוד ואובמה ידעו זאת, ולכן הוא בשקט הסכימה לשקול שורה של רפורמות רשלנות רפואית, כי בכל תקופה אחרת, כנראה היה פוטר על ידי נשיא דמוקרטי. (הפחתת פרמיית ביטוח רשלנות רפואית הוא בעדיפות עליונה של הסכם המעברים -. והרפובליקנים) ריאן ליזה מגלה נכונות של הנשיא לשקול רפורמות רשלנות במסמך פנימי בבית הלבן ליזה לאחרונה פורסמו באינטרנט כחלק שלו סיפור חדש ב 'ניו יורקר' . כפי שליזה מסביר , את תזכיר 2009 יולי, נכתב על ידי ננסי אן דפרל, ראש לשכת הבית הלבן של רפורמת הבריאות, סוזן שר, ראש מישל אובמה של הצוות, הניחו את חמש דרכים דיני רשלנות רפואית יכולה להיות רפורמה קצר מכסת הלא נזקים כלכליים. דפרל ואת שר הזהיר אובמה כי הנזקים מכסת היה בלתי נסבל מבחינה פוליטית, בהתחשב קולית אובמה התנגד כבר רפורמה זו.

הרעיונות מתאר במזכר לא היו מהפכניים. כל נוסתה ברמת המדינה או המוצע על קשקשים קטנים יותר. עבור כל אחד, הניח דפרל ואת שר את הראיות רשימה של היתרונות והחסרונות. בסוף במזכר היה רשימה שבה אובמה יכול לציין איזה רעיונות הוא המועדף. הוא היה מעוניין רק אחד: הצעה יש רופאים בהתנדבות לספר לחולים כאשר הם עושים טעויות ולהתנצל. זה אולי נשמע מטורף, אבל את הרעיון – המכונה גילוי מוקדם של טעויות רפואיות וגישור או "עבודות סליחה" – כבר הוכח להפחית תביעות ועלויות של אוניברסיטת מישיגן מערכת החולים, למעשה, היה אובמה הציע חקיקה כולל הרעיון בסנאט בשנת 2005.

בהערה בכתב יד על מזכר ליזה השיג, כתב אובמה: "ברור שאנחנו לא צריכים לעשות שום דבר כי שוקל את המאמץ הכולל, אבל אם זה עוזר אימיא להישאר על הסיפון, אנחנו צריכים לחקור אותו".

מעניין, היה אובמה נשא נאום בפני אימיא שבועיים לפני מזכר שנכתב בו הוא רמז כי הוא העדיף רפורמה רשלנות, תוך מתן פרטים לא. הנה מה שהוא אמר אז על שיתוק מוחין או תסמונת דאון.