עו"ד רשלנות רפואית מספר

זה לא קל לתובעים לזכות בתביעת רשלנות רפואית, וזה רק הולך ואהיה יותר קשה במהלך השנים האחרונות, מספר עו"ד רשלנות רפואית.

חולים עכשיו צריכים לשמור ולתעד מסמכים רפואיים בשלב מוקדם מאוד בתהליך, לפעמים עוד לפני שידוע בכלל אם הייתה רשלנות רפואית.

כמו כן עדי מומחים חייבים לעמוד בסטנדרטים מחמירים יותר ויותר על מנת להעיד בפני בתי המשפט, מוסיף.

מספר תביעות רשלנות רפואיות עולה, ואני לא בטוח שזה קשור לעלייה באיכות הטיפול רפואי, אמר עו"ד רשלנות רפואית. אני חושב שזה פשוט קשור למודעות של הציבור לזכותו לתבוע במידה ונפלו פגמים באיכות הטיפול הרפואי, באופן שגרם לנזק.

אני חושב שאחת מהבנות הגדולות ביותר שיש לאנשים על רשלנות רפואית הוא ההבדל בין מזל רע ורפואה הרעה. עורכי הדין של התובעים שעושים את העבודה הזאת כולם מבינים היטב שרפואה אינה מדע מדויק. סיבוכים הם לא סטייה מהסטנדרט של טיפול.

לפעמים, אתה חייב להיות כן ואומר ללקוחות: "זה מקרה שבו אנחנו לא סביר שיהיו מסוגלים לעזור לך." הניסיון שלהם אולי היה תוצאות נוראות, קטסטרופלי. אבל אין טעם להמשיך מקרה שבו זה לא בגלל כישלונו של הרופא.

מצד השני, יש אנשים שמגיעים אלינו עם מקרים שבם ברור שהרופא עשה משהו שהוא או היא לא היה אמור לעשות או לא לעשות משהו שהם צריכים לעשות זאת באופן. לדוגמה, אם למישהו יש סימפטומים שיש לו גידול סרטני והרופא אומר לו "עזוב שטויות. קח אקמול".

זה קשה. זה מאוד קשה. כי אתה לא תובע נהג שיכור, אתה לא תובע שודד בנק, אתה לא תובע בן אדם נורא. אתה תובע את מי שיש השכלה, שהוא אדם הגון ומי, ברוב הנסיבות, היית מחזיק ממנו מאד.

עו"ד רשלנות רפואית מסכם: אל תפחדו לשאול את רופא אם הוא מוסמך בתחום בו הוא מטפל בך. מועצת ההסמכה היא דברמאוד חשובה לרופאים בהתמחויות שונות. ולכן כדאי שלא יפל בך מי שאינו מוסמך או מומחה בתחום הרלבנטי.

כמו כן, אל תפחדו לשאול שאלות. התקשורת היא המפתח, בדיוק כפי שהוא עם רוב הדברים. אתה באמת להפחית את הסיכויים של דברים רעים שקורים אם כולם נמצאים באותו העמוד.

עו"ד רשלנות רפואית מוסיף שהוא אוהב את הרעיון של תרשימים הרפואיים הממוחשבים. רבים מהמקרים שראיתי שהיו מעורבים בי חוסר התקשורת בין שניים או שלושה רופאים שונים. אם כל רופא יכול להיכנס לאינטרנט ולראות התרשים של כל רופא אחר ביחס לאותו מטופל, זה יהיה דבר נפלא הוא מוסיף.